Od soboty można zwiedzać Obserwatorium Astronomiczne!

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania naszego Obserwatorium Astronomicznego, gdzie będą Państwo mieli okazję poznać tajniki pracy z nowoczesnym teleskopem CDK 700 – jednym z największych w Polsce, który w Planetarium służy zarówno do projektów badawczych jak i amatorskich obserwacji nieba. Przy sprzyjających warunkach pogodowych zwiedzający będą mogli dodatkowo spojrzeć przez okular teleskopu na aktualnie widoczne obiekty astronomiczne.

"Kosmiczne czytanki" już 20 października!

Od października powracają „Kosmiczne czytanki”. Serdecznie zapraszamy najmłodszych miłośników astronomii do udziału w kolejnym spotkaniu. Tym razem zastanowimy się czy jesteśmy sami we Wszechświecie. Najbliższe spotkania odbędą się w niedzielę 20 października o godzinie 10.45, 12.45 oraz 14.45.

Utrudnienia w dojeździe do Planetarium

Szanowni Państwo, informujemy, że ze względu na trwające w Parku Śląskim prace drogowe, nie ma możliwościa dojścia i dojazdu do Planetarium od strony ul. Bytkowskiej. Dojazd do Planetarium jest od strony ul. Parkowej w Chorzowie (przy C.H. AKS), natomiast pieszych idących od strony wieży TV zapraszamy od strony al. Leśnej. W tym czasie szczególnie prosimy o uwzględnienie dłuższego czasu dotarcia do Planetarium.

Dzień Planetariów w Planetarium Śląskim

W najbliższą sobotę Planetarium – Śląski Park Nauki zaprasza na Dzień Planetariów. To niepowtarzalna okazja, by w jednym miejscu zobaczyć najciekawsze seanse prezentowane przez polskie placówki zajmujące się propagowaniem wiedzy o Wszechświecie.

Ruszają zapisy na LXVIII edycję Olimpiady Astronomicznej

Jest nam bardzo miło ogłosić rozpoczęcie LXVIII edycji Olimpiady Astronomicznej, organizowanej tradycyjnie przez Planetarium Śląskie. Jak zwykle zapraszamy do udziału uczniów szkół średnich wszystkich typów do startu w zawodach.

Wydłużamy nabór do projektu „Pierwszy krok w Kosmos”!

Odliczanie do pierwszego kroku w Kosmos dla najmłodszych odkrywców z naszego regionu nadal trwa! Województwo Śląskie wydłużyło nabór Organów prowadzących placówki oświatowe do udziału w projekcie edukacyjnym „Pierwszy krok w Kosmos” do 25 września 2024 r. (do godz. 15:00).