Akademia Planetarium

Planetarek (full)

W ramach Akademii Planetarium dla dzieci i młodzieży od tego roku szkolnego działać będą następujące koła zainteresowań:

 

ZAJĘCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Akademia Młodego Astronoma (AMA)

AKI

                        

 

 

Jest to cykl zajęć przeznaczony dla uczniów klas I-II szkoły podstawowej. Na spotkaniach omawiane będą tematy z zakresu astronomii, astronautyki i nauk pokrewnych. Zajęcia te mają formę warsztatów, pokazów i nauki poprzez zabawę.

Zajęcia będą odbywać w środy, według harmonogramu wysyłanego zakwalifikowanym Adeptom Akademii.

Akademia Odkrywcy Kosmosu (AOK)

AOK

                      

 

 

Jest to cykl zajęć przeznaczony dla uczniów klas III-IV szkoły podstawowej. Na spotkaniach omawiane będą tematy z zakresu astronomii i nauk pokrewnych. Zajęcia te mają formę warsztatów, pokazów i nauki poprzez zabawę.

Zajęcia będą odbywać w środy, według harmonogramu wysyłanego zakwalifikowanym Adeptom Akademii.

Akademia Młodego Obserwatora (AMO)

AKI

                      

 

 

Jest to cykl zajęć przeznaczony dla uczniów klas V-VI szkoły podstawowej. Na spotkaniach omawiane będą tematy z zakresu astronomii i nauk pokrewnych. Zajęcia te mają formę warsztatów i obserwacji nieba.

Zajęcia będą odbywać w poniedziałki, według harmonogramu wysyłanego zakwalifikowanym Adeptom Akademii.

Akademia Obserwatora Nieba (AON)

AKI

                    

 

 

Jest to cykl zajęć przeznaczony dla uczniów klas VII-VIII szkoły podstawowej. Na spotkaniach omawiane będą tematy z zakresu astronomii i nauk pokrewnych. Zajęcia te mają formę warsztatów i obserwacji nieba.

Zajęcia będą odbywać w środy, według harmonogramu wysyłanego zakwalifikowanym Adeptom Akademii.

 

 

Młodzieżowe Koło Astronomiczne (MKA)

MKA

                         

 

 

Jest to cykl zajęć przeznaczony dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych. Na spotkaniach omawiane będą tematy z zakresu fizyki i astronomii. Zajęcia te mają formę warsztatów, pokazów i obserwacji nieba.

Zajęcia będą odbywać w poniedziałki, według harmonogramu wysyłanego zakwalifikowanym Adeptom Akademii.

 

Akademia Kosmicznego Inżyniera (AKI)

AKI

                                        

 

 

Koło przeznaczone jest wyłącznie dla uczniów klas VII, VIII oraz uczniów szkół średnich. Zajęcia będą prowadzone w formie warsztatów. W trakcie zajęć grupy będą budować łaziki i realizować ekscytujące misje, które przeniosą uczestników na inne planety. Uczniowie poznają tajniki druku 3D, zarówno w zakresie projektowania, jak i samego druku. Uczestnicy zgłębią wiedzę na temat planet, misji kosmicznych i badań przestrzeni kosmicznej. Dodatkowo, zajęcia obejmą zagadnienia związane z zakresu szeroko rozumianej astronomii.

Zajęcia będą odbywać w wtorki, według harmonogramu wysyłanego zakwalifikowanym Adeptom Akademii.

Terminy zapisów i warunki rekrutacji

Terminy zapisów:

Zapisy trwają od 2 września do 13 września na naszej stronie internetowej. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres akademia@planetarium.edu.pl Zgłoszenia wysłane poza wskazanym terminem nie wezmą udziału w procesie rekrutacji.

Warunki rekrutacji:

Aby wziąć udział w procesie rekrutacyjnym, należy przesłać formularz zgłoszeniowy oraz krótki film bądź list motywacyjny w którym chętny przedstawi dlaczego chce brać udział w spotkaniach Akademii Planetarium. Należy wybrać jedną z dostępnych opcji:

  1. Filmik (maksymalnie 2 minuty): dziecko może nagrać krótki film, w którym opowie, dlaczego chciałoby dołączyć do Akademii Planetarium. Filmik może zawierać ciekawostki astronomiczne, pomysły na eksperymenty lub po prostu przedstawi swoją pasję do kosmosu.

  2. List Motywacyjny: dziecko może napisać odręczny list motywacyjny, w którym wyrazi swoje zainteresowanie astronomią i powody, dla których chciałoby uczestniczyć w naszych zajęciach.


Jednocześnie informujemy że przesłanie formularza i filmu/listu motywacyjnego nie jest równoważne z przyjęciem do Akademii Planetarium.

Uwaga: Z racji na duże zainteresowanie udziałem w zajęciach Akademii  nie ma możliwości aby dziecko które uczestniczyło w zajęciach Akademii Młodego Astronoma lub Akademii Odkrywcy Kosmosu uczestniczyło drugi rok w tych samych zajęciach.

Informacja o przyjęciu:

Osoby, które pozytywnie przejdą proces rekrutacji i tym samym zostaną przyjęte do konkretnej grupy Akademii Planetarium zostaną poinformowane o tym fakcie w wiadomości email przesłanej na adres mailowy podany w formularzu kontaktowym. Informacja ta zostanie wysyłana pomiędzy 16 a 20 września. Prosimy o regularne sprawdzanie skrzynki pocztowej po zakończeniu procesu rekrutacji.

Dziękujemy za zainteresowanie i czekamy z niecierpliwością na zgłoszenia od młodych miłośników kosmosu! Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt na adres akademia@planetarium.edu.pl

Harmonogram zajęć Akademii Planetarium zostanie wkrótce umieszczony na stronie internetowej. Zastrzegamy sobie prawo do zmian w harmonogramie.


ZAJĘCIA DLA DOROSŁYCH:

Akademia Dojrzałego Astronoma (ADA)

Od października zapraszamy osoby dorosłe na cykl wykładów z zakresu astronomii i nauk pokrewnych, które poprowadzą pracownicy Planetarium oraz zaproszeni goście. Spotkania będą odbywały się w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 17.00

Akademia Znawcy Pogody (AZP)

Od października zapraszamy osoby dorosłe na cykl wykładów o pogodzie i klimacie, które poprowadzi znany śląski meteorolog - Damian Dąbrowski. Spotkania będą odbywały się w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 17.00.

 

Zgłoszenia do Akademii Dojrzałego Astronoma i Akademii Znawcy Pogody
Zainteresowanych uczestnictwem w spotkaniach ADA i AZP zapraszamy do zapisów już od 2 września. Zgłoszenia telefonicznie przyjmuje Dział Rezerwacji Planetarium Śląskiego w dni robocze od w godz. 8.00 - 15.00 (tel. 32 745 04 04)

 

Dziękujemy za zainteresowanie i czekamy z niecierpliwością na zgłoszenia od młodych miłośników kosmosu oraz od dorosłych pasjonatów! Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt.

Pliki

  • Regulamin Akademii Planetarium 2024-2025 (41,18 KB, PDF) Pobierz
  • Formularz zgłoszeniowy (54,21 KB, DOCX) Pobierz