Akademia Planetarium

strona.png (full)

W ramach Akademii Planetarium działają następujące koła zainteresowań:

 

ZAJĘCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Akademia Młodego Astronoma (AMA)

Jest to cykl zajęć przeznaczony dla uczniów klas I-II szkoły podstawowej. Na spotkaniach omawiane będą tematy z zakresu astronomii i nauk pokrewnych. Zajęcia te mają formę warsztatów, pokazów i nauki poprzez zabawę.

Akademia Odkrywcy Kosmosu (AOK)

Jest to cykl zajęć przeznaczony dla uczniów klas III-IV szkoły podstawowej. Na spotkaniach omawiane będą tematy z zakresu astronomii i nauk pokrewnych. Zajęcia te mają formę warsztatów, pokazów i nauki poprzez zabawę.

Akademia Obserwatora Nieba (AON)

Jest to cykl zajęć przeznaczony dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej. Na spotkaniach omawiane będą tematy z zakresu astronomii i nauk pokrewnych. Zajęcia te mają formę warsztatów i obserwacji nieba.

Młodzieżowe Koło Astronomiczne (MKA)

Jest to cykl zajęć przeznaczony dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych Na spotkaniach omawiane będą tematy z zakresu fizyki i astronomii. Zajęcia te mają formę warsztatów, pokazów i obserwacji nieba.

Akademia Kosmicznego Inżyniera (AKI)

Koło przeznaczone jest wyłącznie dla uczniów szkół średnich. Zajęcia będą miały formę warsztatów, na których uczniowie poznają techniki związane z drukiem 3D, zarówno w zakresie projektowania jak i samego druku. Celem zajęć będzie stworzenie własnego modelu łazika wraz z fragmentem makiety terenu. Na zajęciach pojawią się także zagadnienia z zakresu szeroko rozumianej astronomii.

Terminy zapisów:

Informację o terminach zapisów podane zostaną w sierpniu.

Warunki rekrutacji:

Aby wziąć udział w procesie rekrutacyjnym, należy przesłać załączony formularz kontaktowy oraz krótki film bądź list motywacyjny, w którym chętny przedstawi dlaczego chce brać udział w spotkaniach Akademii Planetarium. Należy wybrać jedną z dostępnych opcji:

  1. Filmik (maksymalnie 2 minuty): dziecko może nagrać krótki film, w którym opowie, dlaczego chciałoby dołączyć do Akademii Planetarium. Filmik może zawierać ciekawostki astronomiczne, pomysły na eksperymenty lub po prostu przedstawi swoją pasję do kosmosu.
  2. List Motywacyjny: dziecko może napisać odręczny list motywacyjny, w którym wyrazi swoje zainteresowanie astronomią i powody, dla których chciałoby uczestniczyć
    w naszych zajęciach.

Jednocześnie informujemy że przesłanie formularza i filmu/listu motywacyjnego nie jest równoważne z przyjęciem do Akademii Planetarium.

Uwaga: Z racji na duże zainteresowanie udziałem w zajęciach Akademii nie ma możliwości aby dziecko, które brało już udział w zajęciach Akademii Młodego Astronoma lub Akademii Odkrywcy Kosmosu uczestniczyło kolejny rok w tych samych zajęciach. Bardzo dziękujemy za zrozumienie.

 

 

ZAJĘCIA DLA DOROSŁYCH:

Akademia Dojrzałego Astronoma (ADA)

Od października zapraszamy osoby dorosłe na cykl wykładów z zakresu astronomii i nauk pokrewnych, które poprowadzą pracownicy Planetarium oraz zaproszeni goście.

Akademia Znawcy Pogody (AZP)

Od października zapraszamy osoby dorosłe na cykl wykładów o pogodzie i klimacie, które poprowadzi znany śląski meteorolog - Damian Dąbrowski.

 

Dziękujemy za zainteresowanie i czekamy z niecierpliwością na zgłoszenia od młodych miłośników kosmosu oraz od dorosłych pasjonatów! Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt.

Pliki

  • Formularz zgłoszeniowy (30,52 KB, PDF) Pobierz
  • Regulamin Akademii Planetarium (40,96 KB, PDF) Pobierz
  • Harmonogram spotkań Akademii Planetarium 2023/24 (87,46 KB, PDF) Pobierz