Wystawy

indeks_1.jpg (full)

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia wystawy Jerzego Woźniaka pt. "W stronę istnienia", która znajduje się w holu głównym Planetarium Śląskiego.

Jerzy Woźniak urodził się w Nowym Targu, ale większość swojego życia związał ze Śląskiem, gdzie tworzy od 1970 r. Z wykształcenia historyk i pedagog, a z powołania artysta malarz.

Tematem prac Jerzego Woźniaka jest głównie pejzaż i realistyczne malarstwo krajobrazowe, które tworzy w klasycznej technice malarstwa olejnego na płótnie. Dodatkowo posługuje się także farbami akrylowymi i pastelami. Znakomicie wykorzystuje w swoich pracach grę światła i koloru, efektownie przechodząc z jednej barwy w drugą. Jak sam o sobie mówi: Maluję to, czego człowiek nie zdążył jeszcze zniszczyć.

Artysta prezentuje swoje dzieła we Francji, Niemczech, Hiszpanii, na Węgrzech i w Polsce, m.in. w Poznaniu, Opolu, Gliwicach, Świętochłowicach, Bytomiu, Piekarach Śląskich, Miasteczku Śląskim i Raciborzu. Jego prace są własnością zarówno muzeów (m.in. w Tarnowskich Górach), jak i wielu osób prywatnych. Niektóre z tytułów jego cykli: Od morza do Tatr, Moje góry, Żydzi tarnogórscy, Cerkwie Państwa Muszyńskiego, oraz wystawa malarstwa i instalacji artystycznej Spojrzenie w Siebie - JA – TY – MY. Jerzy Woźniak jest członkiem Związku Artystów Polskich Polska Sztuka Użytkowa w Opolu.

Prezentowaną w holu Planetarium Śląskiego wystawę "W stronę istnienia" będziemy mieli okazję odwiedzać do końca grudnia bieżącego roku.

Serdecznie zapraszamy!

---

W Planetarium - Śląskim Parku Nauki kierujemy się hasłem "przez sztukę i naukę do gwiazd". Sztuka jest dla nas bardzo ważna i chcemy ją promować. Dlatego już w holu głównym budynku Planetarium stworzyliśmy miejsce na wystawy czasowe dla artystów malarzy i fotografików.

Jeśli i Państwo chcą podzielić się swoją twórczością z odwiedzającymi Planetarium - Śląski Park Nauki, prosimy o kontakt na adres: promocja@planetarium.edu.pl.

Aktualnie nie posiadamy w naszej ofercie wystaw czasowych