Aktualności

Godziny otwarcia podczas 16. IOAA

Godziny otwarcia podczas 16. IOAA

Szanowni Państwo, informujemy, że ze względu na organizowaną w najbliższych dniach 16. Międzynarodową Olimpiadą z Astronomii i Astrofizyki, w dniach:

15.08 Planetarium Śląskie będzie czynne w godzinach 10:00 do 15:00,
16.08 Planetarium Śląskie będzie nieczynne.

W pozostałe dni godziny otwarcia pozostają bez zmian. Serdecznie zapraszamy!

Już jest oferta dydaktyczna na rok szkolny 2023/24

Już jest oferta dydaktyczna na rok szkolny 2023/24

Szanowni Państwo, na naszej stronie w zakładce "Repertuar" -> "Dla szkół" zamieszczona została oferta dydaktyczna Planetarium Śląskiego dla szkół na rok szkolny 2023/24.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nią. Informujemy również, że od 13 września ruszają zapisy na zajęcia dydaktyczne w listopadzie i grudniu. Rezerwacje prosimy składać telefonicznie pod numerem telefonu 32 745 04 04.

Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim

Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim

Diamentowa Liga, najważniejszy i najbardziej prestiżowy cykl zawodów w lekkoatletyce na świecie, wraca na Stadion Śląski. 16 lipca 2023 roku, podczas Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej, z elitą reprezentacji Polski zmierzą się między innymi mistrzowie olimpijscy: tyczkarz Armand Duplantis, skoczkowie wzwyż Gianmarco Tamberi i Mutaz Essa Barshim oraz najszybszy Europejczyk w biegu na 1500 metrów, Jakob Ingebrigtsen.

Już w sobotę warsztaty dla dzieci przy okazji Śląskiego Festiwalu Innowacji

Już w sobotę warsztaty dla dzieci przy okazji Śląskiego Festiwalu Innowacji

Już w najbliższych dniach odbędzie się Śląski Festiwal Innowacji. Jest to trzydniowe wydarzenie, mające na celu kształtowanie innowacyjnych postaw, wzmacnianie przedsiębiorczości oraz promowanie kreatywnego myślenia wśród mieszkańców regionu. W sobotę, 20 maja, organizatorzy Festiwalu dają dojść do głosu namłodszym i zapraszają rodziny z dziećmi do Planetarium!

Cosmicon już w ten weekend!

Cosmicon już w ten weekend!

Miłośnicy wszystkich gatunków Fantastyki przybywajcie do Parku Śląskiego! Dwa dni po światowym Dniu Gwiezdnych Wojen Planetarium Śląskie organizuje konwent fantastyki. Już w ten weekend w przestrzeniach naszej placówki spotkają się fani i twórcy. I chociaż pewnie nie rozstrzygniemy czy skuteczniejszą bronią jest miecz świetlny, fazer, czy Mjolnir, to na Cosmiconie pojawią się postaci z wielu fantastycznych opowieści.
 
Ważna informacja!

Ważna informacja!

Od 12 kwietnia zamknięty zostanie wjazd do Parku Śląskiego od strony ul. Bytkowskiej. Jest to związane z rozpoczynającą się wymianą nawierzchni Alei Planetarium.