Zapraszamy na "Nowe Inspiracje"

Wszystkich Państwa zainteresowanych edukacją zapraszamy do wzięcia udziału w Festiwalu "Nowe Inspiracje" organizowanym przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się hybrydowo - stacjonarnie i online.

Koncert Józefa i Eli Skrzeków w Planetarium Śląskim

Zapraszamy na wyjątkowe widowisko - koncert legendarnego muzyka i multiinstrumentalisty (SBB, Breakout, Czesław Niemen ) w duecie z córką Elą połączony ze specjalnym pokazem / wizualizacją przy użyciu najnowszej technologii zainstalowanej w Śląskim Planetarium, wyświetlaną na nowej 23-metrowej kopule, w fascynującej przestrzeni zmodernizowanego Śląskiego Parku Nauki.

Planetarium - Śląski Park Nauki - Top Inwestycją

Mamy wielką radość ogłosić, że Planetarium - Śląski Park Nauki jest jedną z 28 inwestycji, które przeszły do drugiego etapu konkursu Top Inwestycje Komunalne 2023.

Konferencja „Nauka jest Kobietą” w Planetarium Śląskim!

Ada Lovelace, Maria Skłodowska – Curie, Elżbieta Heweliusz – to kobiety, które siłą swoich osobowości i determinacją przecierały szlaki dla kolejnych pokoleń naukowczyń w czasach, gdy świat nauki był dla nich praktycznie zamknięty. Z ogromną radością zapraszamy Państwa w sobotę, 11 marca, na spotkanie ze znakomitymi polskimi badaczkami, które przekażą nam swoje pasje związane z wieloma dziedzinami nauki.

Znamy nazwiska zakwalifikowanych do III etapu!

Szanowni Państwo, jest nam bardzo miło opublikować listę wszystkich zakwalifikowanych do III etapu Olimpiady Astronomicznej.
Konkurs dla uczniów!

Interesujesz się lotami kosmicznymi i patrzysz często w gwiazdy? Pasjonujesz się astronomią i astronautyką?  Jesteś uczniem szkoły średniej lub ostatniej klasy szkoły podstawowej? Ten konkurs jest dla Ciebie! Ogłaszamy Wojewódzki Konkurs na referat z zakresu astronomii i astronautyki.