Znamy nazwiska zakwalifikowanych do III etapu!

Szanowni Państwo, jest nam bardzo miło opublikować listę wszystkich zakwalifikowanych do III etapu Olimpiady Astronomicznej.
Konkurs dla uczniów!

Interesujesz się lotami kosmicznymi i patrzysz często w gwiazdy? Pasjonujesz się astronomią i astronautyką?  Jesteś uczniem szkoły średniej lub ostatniej klasy szkoły podstawowej? Ten konkurs jest dla Ciebie! Ogłaszamy Wojewódzki Konkurs na referat z zakresu astronomii i astronautyki.

Urodziny Kopernika w Planetarium Śląskim!

19 lutego będziemy obchodzić 550 rocznicę urodzin wielkiego polskiego Astronoma – Mikołaja Kopernika. Ten dzień będzie w Planetarium Śląskim szczególny. Zapraszamy na pokazy, gry i zabawy dla młodych miłośników astronomii, a także wykłady i prelekcje.
Zadania II etapu OA już dostępne!

Informujemy, iż na stronie LXVI Olimpiady Astronomicznej opublikowane zostały zadania II etapu Olimpiady. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Replika skafandra Neila Armstronga w Planetarium Śląskim

W czwartek, 19 stycznia o 17:30 w holu naszej placówki stanie replika skafandra, który miał na sobie pierwszy człowiek na Księżycu. Dzięki uprzejmości Konsulatu Stanów Zjednoczonych w Krakowie udało się sprowadzić do Chorzowa jedną z najdokładniejszych kopii ubioru Neila Armstronga.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!