Utrudnienia w ruchu po Parku Śląskim 28.01.2024

Zarząd Parku Śląskiego informuje, że w związku z organizacją IX Biegu z sercem WOŚP & Nordic Walking na terenie Parku Śląskiego w dniu 28.01.2024 r. (niedziela) wystąpią utrudnienia związane z dojazdem m. in. do Planetarium Śląskiego.

Konkurs dla uczniów!

Interesujesz się lotami kosmicznymi i patrzysz często w gwiazdy? Pasjonujesz się astronomią i astronautyką? Jesteś uczniem szkoły średniej lub ostatniej klasy szkoły podstawowej? Ten konkurs jest dla Ciebie! Ogłaszamy Wojewódzki Konkurs na referat z zakresu astronomii i astronautyki.

Ferie w Planetarium Śląskim

Od 29 stycznia do 9 lutego zapraszamy dzieci i młodzież szkolną oraz całe rodziny na ferie z astronomią. Przygotowaliśmy dla Was cykl seansów oraz wykładów/warsztatów, podczas których odpowiemy na wiele pytań związanych z kometami, Słońcem i Marsem.

Awaria Wieży Widokowej

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy o awarii naszej Wieży Widokowej. Wieża będzie niedostępna do odwołania.

Otwarcie Obserwatorium

Planetarium Śląskie wzbogaciło się o dwa nowe instrumenty astronomiczne – nowoczesny teleskop optyczny zastąpił refraktor, który był zainstalowany w obserwatorium w Chorzowie od 1955 roku. Obok zmodernizowanego budynku Planetarium pojawił się natomiast radioteleskop.

Koncert zespołu Tales of PINK FLOYD

Zapraszamy na koncert zespołu Tales of PINK FLOYD. Z okazji przypadającego w 2023 roku jubileuszu 50-lecia jednej z najważniejszych płyt w historii muzyki „The Dark Side of the Moon” zespół przygotował specjalny materiał z utworami z w/w wydawnictwa.