Aktualności

Utrudnienia w ruchu po Parku Śląskim 28.01.2024

Utrudnienia w ruchu po Parku Śląskim 28.01.2024

Zarząd Parku Śląskiego informuje, że w związku z organizacją IX Biegu z sercem WOŚP & Nordic Walking na terenie Parku Śląskiego w dniu 28.01.2024 r. (niedziela) wystąpią utrudnienia związane z dojazdem m. in. do Planetarium Śląskiego.

 

Konkurs dla uczniów!

Konkurs dla uczniów!

Interesujesz się lotami kosmicznymi i patrzysz często w gwiazdy? Pasjonujesz się astronomią i astronautyką? Jesteś uczniem szkoły średniej lub ostatniej klasy szkoły podstawowej? Ten konkurs jest dla Ciebie! Ogłaszamy Wojewódzki Konkurs na referat z zakresu astronomii i astronautyki.

Ferie w Planetarium Śląskim

Ferie w Planetarium Śląskim

Od 29 stycznia do 9 lutego zapraszamy dzieci i młodzież szkolną oraz całe rodziny na ferie z astronomią. Przygotowaliśmy dla Was cykl seansów oraz wykładów/warsztatów, podczas których odpowiemy na wiele pytań związanych z kometami, Słońcem i Marsem.

Awaria Wieży Widokowej

Awaria Wieży Widokowej

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy o awarii naszej Wieży Widokowej. Wieża będzie niedostępna do odwołania.

Otwarcie Obserwatorium

Otwarcie Obserwatorium

Planetarium Śląskie wzbogaciło się o dwa nowe instrumenty astronomiczne – nowoczesny teleskop optyczny zastąpił refraktor, który był zainstalowany w obserwatorium w Chorzowie od 1955 roku. Obok zmodernizowanego budynku Planetarium pojawił się natomiast radioteleskop.

Koncert zespołu Tales of PINK FLOYD

Koncert zespołu Tales of PINK FLOYD

Zapraszamy na koncert zespołu Tales of PINK FLOYD. Z okazji przypadającego w 2023 roku jubileuszu 50-lecia jednej z najważniejszych płyt w historii muzyki „The Dark Side of the Moon” zespół przygotował specjalny materiał z utworami z w/w wydawnictwa.