Pierwszy Krok w Kosmos

2 września 2024 rozpoczął się nabór do projektu „Pierwszy krok w Kosmos”. Nabór skierowany jest do przedstawicieli organów prowadzących przedszkoli i szkół podstawowych działających oraz mających siedzibę na terenie województwa śląskiego.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027.

W projekcie udział wezmą dzieci z terenu województwa śląskiego, w tym 3 000 dzieci z klas I-III szkół podstawowych i 1 000 dzieci z przedszkoli. Pozwoli to najmłodszym mieszkańcom regionu wziąć udział bezpłatnie w fascynującej kosmicznej przygodzie podczas zajęć w Planetarium – Śląskim Parku Nauki.

Projekt ma charakter pilotażowy i ukierunkowany jest na rozwój kompetencji kluczowych dzieci rozpoczynających swoją edukację w obszarze STEM (akronim angielskich słów: Science - Nauka, Technology - Technologia, Engineering - Inżynieria, Mathematics – Matematyka) oraz upowszechnienie pozaszkolnych form kształcenia.

Udział w projekcie to dla placówek oraz ich uczniów szereg korzyści takich jak:

• udział w pilotażowym regionalnym projekcie wdrażającym unikatową ścieżkę edukacyjną skierowaną do dzieci na wczesnym etapie edukacji,
  • bezpłatne uczestnictwo dzieci w zajęciach w Planetarium,
  • dostęp do wyjątkowych materiałów i pomocy dydaktycznych dla nauczycieli z tematyki astronomii i astronautyki,
  • bezpłatne szkolenie dla nauczyciela koordynującego wprowadzenie do tematyki ścieżki edukacyjnej zrealizowane przez kadrę Planetarium,
  • zwrot poniesionych kosztów za dojazd dzieci na zajęcia w Planetarium (w formie refundacji, na warunkach określonych w Regulaminie i zawartej Umowie).

Zgłoszenia można przesyłać od 2 września 2024 r. od godz. 7:30 do 17 września 2024 r. do godz. 15:00.

Więcej informacji na temat zapisów i samego projektu na stronie: krokwkosmos.slaskie.pl

Najbliższe terminy

W najbliższym czasie nie posiadamy terminów na wydarzenie "Pierwszy Krok w Kosmos" dostępnych w sprzedaży internetowej.