Seans Słońce - nasza dzienna gwiazda PL/EN/DE

Seans Słońce - nasza dzienna gwiazda PL/EN/DE

Słońce to gwiazda, od której dzieli nas zaledwie około 8 minut świetlnych. Jest świadkiem wszystkiego co wydarzyło się na naszej planecie. Zawdzięczamy mu życie i niemal całą energię jaką dysponuje nasza cywilizacja. Słońce napędza także wiatr i kształtuje pogodę.

W tym seansie możemy zbliżyć się do Słońca i lepiej je poznać – przekonać się jak bardzo jesteśmy zależni od termojądrowych procesów, do których dochodzi wewnątrz naszej gwiazdy. Dowiadujemy się czym są plamy słoneczne i jak bardzo zmieni się nasza gwiazda za cztery i pół miliarda lat, gdy osiągnie kres swojego życia.

Seans składa się z dwóch części – pierwsza to prowadzona na żywo przez lektora w języku polskim wędrówka po aktualnym niebie. Część druga to projekcja w języku polskim. Angielskie i niemieckie ścieżki dźwiękowe dostępne są po wybraniu w systemie rezerwacji ikony słuchawek.

Czas trwania: 45 min.

Zalecany wiek widza: 12+

Języki: polski, angielski, niemiecki

Produkcja: European Southern Observatory – ESO Supernova Planetarium

Rok produkcji: 2018

Oryginalny tytuł: The Sun, Our Living Star


Ostrzeżenie przed epilepsją
Seans zawiera fragmenty, w których występuje migające światło i dynamiczne zmiany kolorów. Niektóre osoby narażone na działanie migającego światła lub pewnych jego naturalnych kombinacji mogą doznać ataku epileptycznego lub utraty przytomności. Przypadłości te mogą również wystąpić u osób, u których nigdy wcześniej nie stwierdzono epilepsji i które nigdy nie doznały ataków epileptycznych. Jeśli Ty lub ktokolwiek z Twojej rodziny miał kiedykolwiek objawy wskazujące na epilepsję (ataki epileptyczne lub nagłe utraty przytomności) i był lub jest wrażliwy na migotanie światła, powinien on - przed pójściem na seans - zasięgnąć porady lekarskiej.

Najbliższe terminy

  • środa, 17 kwiecień 2024 Wybierz
  • środa, 24 kwiecień 2024 Wybierz
  • piątek, 26 kwiecień 2024 Wybierz
Więcej terminów