Cosmicon - Śląski Festiwal Fantastyki

Cosmicon - Śląski Festiwal Fantastyki

Już po raz drugi mamy ogromną przyjemność zaprosić wszystkich miłośników szeroko pojętej fantastyki na Śląski Festiwal Fantastyki – Cosmicon!

Tegoroczny Cosmicon odbędzie się w sobotę, 25 maja 2024 r. pod hasłem „Przeszłość bramą do przyszłości".

Planetarium – Śląski Park Nauki to nie tylko doskonałe miejsce do obserwacji gwiazd i planet, ale także idealne otoczenie dla naszego fantastycznego wydarzenia! Po remoncie stało się ono jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów na świecie, a jego futurystyczna architektura przywodzi na myśl scenografię rodem z science fiction.

25 maja Planetarium stanie się najważniejszym miejscem w Polsce dla wszystkich fanów fantastyki. W dwóch salach równolegle będą odbywały się prezentacje i dyskusje panelowe poświęcone między innymi przyszłości medycyny, grom komputerowym, paradoksom podróży w czasie czy sztucznej inteligencji.  

Spotkania poprowadzą autorzy audycji „Rzecz Technologiczna” w Radiu 357 - Robert Zembrzycki i Jarosław Juszkiewicz.  

Tak jak w ubiegłym roku przestrzenie Planetarium – Śląskiego Parku Nauki wypełnią się postaciami z fantastycznych opowieści, na czele z przedstawicielami niezawodnego Legionu 501.  

Atrium z zegarem słonecznym zamieni się w wielkie targowisko, a w holu Parku Nauki będzie można zobaczyć marsjańskiego łazika i inne projekty studentów Politechniki Śląskiej. Nie zabraknie także starych komputerów i kultowych, ośmiobitowych gier.

Miłośnicy nieba również znajdą coś dla siebie – wraz z członkami Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii będą mogli spojrzeć w niebo przez profesjonalne instrumenty optyczne. Na deser – w Sali Planetarium wystąpi twórca muzyki elektronicznej – Madis.

Przechodząc przez bramę do przeszłości nasi goście dojdą do Leśniczówki, w której jednocześnie przez cały dzień odbywać się będzie konwent „Stary Świat”, a wieczorem spotkamy się tam na imprezie pt. „Muzyczny Wehikuł Czasu”.

Start Cosmiconu o godz. 12.00! Z wyjątkiem koncertu Madisa, na wszystkie wydarzenia Cosmiconu jest wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

 

Prelekcje (full)
harmo2.jpg (full)

 

Śląski Festiwal Fantastyki Cosmicon
Termin: 25.05.2024, start: 12:00
Bilety: wydarzenie bezpłatne
 

Oficjalna strona wydarzenia: https://cosmicon.pl/

Jeśli masz jakiekolwiek pomysły na współpracę, nie wahaj się skontaktować z nami. Jesteśmy otwarci na najdziwniejsze idee. Prosimy o kontakt przez e-mail na adres: cosmicon@planetarium.edu.pl

Najbliższe terminy

W najbliższym czasie nie posiadamy terminów na wydarzenie "Cosmicon - Śląski Festiwal Fantastyki" dostępnych w sprzedaży internetowej.