Wydłużamy nabór do projektu „Pierwszy krok w Kosmos”!

Odliczanie do pierwszego kroku w Kosmos dla najmłodszych odkrywców z naszego regionu nadal trwa! Województwo Śląskie wydłużyło nabór Organów prowadzących placówki oświatowe do udziału w projekcie edukacyjnym „Pierwszy krok w Kosmos” do 25 września 2024 r. (do godz. 15:00).

Projekt realizowany jest przez Województwo Śląskie i Planetarium - Śląski Park Nauki.

Dzięki naszemu projektowi, dzieci z terenu województwa śląskiego - w tym 3 000 dzieci z klas I-III szkół podstawowych i 1 000 dzieci z przedszkoli - będą mogły wziąć udział bezpłatnie w fascynującej kosmicznej przygodzie podczas zajęć w Planetarium.

Udział w projekcie to dla placówek oświatowych oraz ich uczniów szereg korzyści takich jak:

- udział w pilotażowym regionalnym projekcie wdrażającym unikatową ścieżkę edukacyjną skierowaną do dzieci na wczesnym etapie edukacji,

- bezpłatne uczestnictwo dzieci w zajęciach w Planetarium,

- dostęp do wyjątkowych materiałów i pomocy dydaktycznych dla nauczycieli z tematyki astronomii i astronautyki,

- bezpłatne szkolenie dla nauczyciela koordynującego wprowadzenie do tematyki ścieżki edukacyjnej zrealizowane przez kadrę Planetarium,

- zwrot poniesionych kosztów za dojazd dzieci na zajęcia w Planetarium (w formie refundacji, na warunkach określonych w Regulaminie i zawartej Umowie). Bliższe informacje znajdziesz na stronie internetowej projektu: https://krokwkosmos.slaskie.pl/ Zapraszamy do jej odwiedzenia i zapoznania się ze szczegółami.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027.