GWJAZZDY w Planetarium

W ramach cyklu GWJAZZDY w Planetarium serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert jazzowy połączony ze specjalną kosmiczną wizualizacją na 23-metrowym ekranie sferycznym.

Strączek/Kaletka/Dobosz - Pillars of Creation

Niecodzienne widowisko, koncert muzyki improwizowanej z wizualizacją kosmiczną w ramach zamiejscowej sceny jubileuszowej 10. edycji JAZZtrzębie Festiwal. Projekt Pillars of Creation ujrzał swoje światło w 2023 roku w postindustrialnej przestrzeni Łaźni Moszczenica w Jastrzębiu-Zdroju i od razu zyskał miano jednego z najciekawszych wydarzeń artystycznych ostatnich lat.

Wystąpią:
Przemysław Strączek - gitara, kompozycje, looper
Marcin Kaletka - saksofon tenorowy i sopranowy
Patryk Dobosz - perkusja
Damian Jabłeka - wizualizacja przestrzenna
Grzegorz Przybyła - wizualizacj przestrzenna

Przestrzeń, wibracje, sonorystyka, głębokie spojrzenie w kosmos, synergia, światło i oddech to najważniejsze cechy muzycznego projektu Przemysława Strączka z kosmiczną wizualizacją pt. „Pillars of Creation”. Muzyka to życie, to tajemnica, którą chcemy odkryć, to pytania, na które szukamy odpowiedzi. Tytułowe Pillars of Creation / Filary Stworzenia to zdjęcie wykonane przez Kosmiczny Teleskop Hubble'a, przedstawiające trąby słoniowe z międzygwiazdowego gazu i pyłu w Mgławicy Orzeł, w konstelacji Węża, około 6500–7 000 lat świetlnych od Ziemi.

W programie koncertu znajdą się utwory lidera skomponowane na nieklasyczny zespół instrumentalny bez basu w sekcji rytmicznej. Muzykom będzie towarzyszyć kosmiczna wizualizacja wykonywana w czasie rzeczywistym przez Damiana Jabłekę astronoma zawodowo związanego z Planetarium Śląskim oraz Grzegorza Przybyłę.


Pillars of Creation

sobota, 27 kwietnia 2024 / g. 20:00
Bilety dostępne na stronie: Bilety24.pl