Księżycowa Noc w Planetarium Śląskim

Planetarium Śląskie dołącza do ogólnoświatowej akcji NASA Observe the Moon Night. 21 października po południu i wieczorem zapraszamy na obserwacje, prezentacje oraz na specjalny seans muzyczny, który poprowadzi dziennikarz muzyczny Piotr Metz.

Od 17:30 do 22:00 na tarasie obserwatorium astronomicznego będzie można spojrzeć na Księżyc przez teleskop lub lunetę. Nieco niżej, na zegarze słonecznym od godziny 18:00 do 22:00 odbędą się prezentacje i prelekcje dotyczące Księżyca, naturalnych satelitów w Układzie Słonecznym oraz nieznanych faktów związanych z programem Apollo.

Zapraszamy także na warsztaty dla dzieci „Ale faza! Rzecz o Księżycu”.

W razie niepogody prezentacje i inne aktywności odbędą się w Parku Nauki (w holu, w Sali Inspiracji, w Sali Idei oraz w laboratoriach.) Na obserwacje, prezentacje i warsztaty wstęp jest darmowy.

Atrakcją wieczoru będą aż dwa seanse muzyczne „The Dark Side Of The Moon”, z ruchomą grafiką przygotowaną przez Warner Music okazji 50-lecia wydania kultowego albumu grupy Pink Floyd. Na muzyczny seans pod gwiazdami, któremu towarzyszyć będą również kosmiczne animacje przygotowane przez Planetarium Śląskie zaprasza dziennikarz Muzyczny Piotr Metz. Seanse odbędą się o 19:30 i 21:00.

Na wszystkich zziębniętych w czasie księżycowego wieczoru czekać będą także gorące napoje i coś do przegryzienia w przerwach między obserwacjami.