Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim

Diamentowa Liga, najważniejszy i najbardziej prestiżowy cykl zawodów w lekkoatletyce na świecie, wraca na Stadion Śląski. 16 lipca 2023 roku, podczas Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej, z elitą reprezentacji Polski zmierzą się między innymi mistrzowie olimpijscy: tyczkarz Armand Duplantis, skoczkowie wzwyż Gianmarco Tamberi i Mutaz Essa Barshim oraz najszybszy Europejczyk w biegu na 1500 metrów, Jakob Ingebrigtsen.

Diamentowa Liga na Stadionie Śląskim to przede wszystkim lekkoatletyka i emocje na światowym poziomie. Ale nie tylko. 16 lipca, czyli w dniu Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej, na błoniach stadionu odbędzie się Integracyjny Piknik Lekkoatletyczny. Jak deklarują organizatorzy - nie tylko dla dzieci.

Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej to mityng organizowany od 2009 roku dla uczczenia pamięci najmłodszej polskiej mistrzyni olimpijskiej. Zawody przeszły długą drogę, ba metamorfozę. Od mityngu rozgrywanego na bocznym boisku stołecznej SKRY, do jednego z największych mityngów świata. W tym roku dostrzeżono profesjonalizm organizacyjny i wcielono Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej w szeregi DIAMENTOWEJ LIGI! To pierwszy w polskiej historii mityng tej rangi. Wyżej są już tylko Igrzyska Olimpijskie i Mistrzostwa Świata.

W tym roku również Planetarium Śląskie ma radość dołączyć do instytucji wspierających organizację tego wydarzenia.

Więcej informacji na stronie www.memorialkamili.pl