Cudowne zorze już w piątek!

W najbliższy piątek o 19:00 zapraszamy na premierę seansu „Zorze – cudowne światła". To pokaz, w którym poznajemy jedno z najpiękniejszych zjawisk na naszej planecie. Podróżnicy, którzy byli za kołem podbiegunowym i widzieli na własne oczy zorze polarne mówią, że to zjawisko zapierające dech w piersiach.

Równie interesujący jest mechanizm jego powstawania. Dzięki polu magnetycznemu naszej planety wiatr słoneczny emitowany przez naszą gwiazdę jest odchylany i wpada w górne partie ziemskiej atmosfery w okolicach biegunów powodując świecenie.
 
W seansie poznajemy mechanizm powstawania zórz polarnych, ale także mamy możliwość zobaczenia ich nie tylko z Ziemi, lecz również z kosmosu – tak jak czynią to astronauci z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
 
Seans skierowany jest dla widzów powyżej 10 roku życia.
 
Pokaz składa się z dwóch części – pierwsza to prowadzona na żywo przez lektora w języku polskim wędrówka po aktualnym niebie. Część druga to projekcja w języku polskim. Angielska ścieżka dźwiękowa dostępna jest po wybraniu w systemie rezerwacji ikony słuchawek.
 
https://www.planetarium.edu.pl/wydarzenie-szczegoly.html?wcmsid=28

Do Planetarium - Śląskiego Parku Nauki zaprasza Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.