Wielkie otwarcie już 11 czerwca!

Oczekiwanie dobiegło końca! Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski zaprasza na otwarcie Planetarium - Śląskiego Parku Nauki!

W weekend 11–12 czerwca 2022 roku po przebudowie i kapitalnym remoncie otworzymy wyjątkowe, największe w Polsce planetarium z ultranowoczesnym, hybrydowym systemem projektorów, rzucającym obraz w technologii ponad 8K, ale to nie wszystko! Przedstawimy Państwu również zupełną NOWOŚĆ: Planetarium – Śląski Park Nauki!

Seanse, koncerty przed budynkiem Planetarium, wieża widokowa, symulatory lotów kosmicznych, kabina wstrząsów sejsmicznych – a to wszystko... to dopiero początek... 

Planetarium – Śląski Park Nauki to jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

W weekend otwarcia (11–12 czerwca 2022) seanse będą odbywać się w dzień i w nocy (!). Pierwszy seans dla publiczności odbędzie się w sobotę 11 czerwca o godzinie 12:00.
Dokładny harmonogram seansów jest dostępny na naszej stronie internetowej.

Świętujemy otwarcie na powierzchni, pod powierzchnią i na scenie przed Planetarium – Śląskim Parkiem Nauki!

11 czerwca 2022 na scenie wystąpią:
17:00 DAWID KWIATKOWSKI
18:30 KRÓL
20:00 KONCERT MUZYKI FILMOWEJ W WYKONANIU ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA ŚLĄSK pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego
21:30 DRONE SHOW z wykorzystaniem 50 dronów

Na koncerty 11 czerwca na scenie przed budynkiem Planetarium Śląskiego wstęp wolny!

Patronat medialny: Polskie Radio Katowice

Uwaga! W weekend 11–12 czerwca spodziewamy się dużego ruchu i utrudnień związanych z organizacją imprezy masowej. Zachęcamy Państwa, aby tego dnia wybrać się do Planetarium Śląskiego pieszo, komunikacją miejską lub rowerem

W trakcie wydarzeń dostępne będą foodtrucki i strefa gastronomiczna.

 

Projekt pn. Planetarium - Śląski Park Nauki. Modernizacja i rozbudowa Planetarium Śląskiego w Chorzowie sfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Budżetu Państwa oraz środków własnych Województwa Śląskiego.

Cel Projektu: zastosowanie innowacyjnych metod poszerzania wiedzy i umiejętności w dziedzinie astronomii, sejsmologii, meteorologii.