Koncert Józefa i Eli Skrzeków w Planetarium Śląskim

Zapraszamy na wyjątkowe widowisko - koncert legendarnego muzyka i multiinstrumentalisty (SBB, Breakout, Czesław Niemen ) w duecie z córką Elą połączony ze specjalnym pokazem / wizualizacją przy użyciu najnowszej technologii zainstalowanej w Śląskim Planetarium, wyświetlaną na nowej 23-metrowej kopule, w fascynującej przestrzeni zmodernizowanego Śląskiego Parku Nauki.  

 

Kiedy Józef Skrzek uruchamia swój wysłużony, poobijany egzemplarz kultowego syntezatora Minimoog, nie ma sobie równych. Jest niekwestionowanym wirtuozem tego instrumentu, traktując go tak, jak skrzypkowie instrumenty budowane przez Stradivariusa. To naturalne przedłużenie jego niezwykłej wyobraźni, która od pół wieku pozwala mu wciąż iść do przodu, szukać nowych form wyrazu i zaskakiwać. Zarówno słuchaczy, jak i samego siebie. Ten magiczny syntezator jest nieodłącznym elementem kultowych już koncertów w Planetarium Śląskim, gdzie od 1983 roku Józef Skrzek łączy muzykę elektroniczną z projekcją nieba. Występy w tej przestrzeni przez kilkadziesiąt lat przyciągały komplety publiczności. Były wśród nich zarówno występy solowe, jak i intrygujące projekty z udziałem innych artystów - m.in. Colina Bassa, Steve'a Schroydera, Mishy Ogorodova, Paula Lawlera, Michała Banasika, Zbigniewa Zamachowskiego czy Andrzeja Urnego.

Teraz Józef Skrzek - wspólnie ze śpiewającą córką Elą - powraca do odnowionego gmachu Planetarium Śląskiego, aby 18 marca powitać wiosnę w koncercie muzyki elektronicznej połączonym z projekcją milionów gwiazd na niebie. Romantyczny głos Eli jak kometa przeniesie nas w kosmiczny świat marzeń do słów Aliny Skrzek. Duet ojca z córką - to spacer z gwiazdami we Wszechświecie. 
Koncert dedykowany pamięci Alinki.
 
VIATOR I KOMETA / Józef i Ela Skrzek / Wiosna w Planetarium Śląskim
sobota, 18 marca 2023 / g. 19:00